5 tipů, kterých se držet na sociálních sítích

Publikováno: 15.08. 2022Sociální sítě jsou jedním ze základních stavebních kamenů úspěšné prezentace vašeho podnikání v online prostoru. Proto je důležité jim věnovat pozornost a k tomu vám mohou pomoci následující tipy:

Buďte konzistentní

Ať už chceme tvořit cokoliv, tak musíme být konzistentní a trpěliví. U sociálních sítí tomu není jinak. Určitě nechceme, aby první, co uživatel uvidí byla zeď zející prázdnotou se dvěma příspěvky z minulých Vánoc. Sociální sítě nám pomocí příspěvků dávají možnost „vyprávět příběh“ a budovat si vztah se zákazníky, ale takový vztah nevybudujeme ze dne na den, a proto musíme zvolit vhodnou kadenci našich příspěvků a té se držet.

Různorodost

Sociální sítě nám nabízí obrovský prostor pro naši kreativitu, nápady a experimenty. Dnešní sociální sítě nám dávají možnost využít fotky, videa, infografiku, ankety, živá vysílání a mnoho dalšího. Proč toho tedy nevyužít. Určitě tedy nechceme zůstat zaseklí pouze u jednoho typu příspěvku, ale chceme tvořit zajímavé a dynamické portfolio příspěvků, u kterých si každý najde to své.

Kvalita > kvantita

Pokud začínáme se sociálními sítěmi určitě nepotřebujeme mít účet na každé sociální síti. Pro začátek nám bohatě postačí zaměřit se na dvě sociální sítě dle naší cílové skupiny a tvořit raději méně obsahu, ale za to mnohem kvalitnějšího.

Trendy

Trendy na sociálních sítích vznikají každým dnem a je jen na nás, zda se jich chceme držet. Je však nutné si uvědomit, že ne všechny trendy mají dlouhou „životnost“. Je potřeba se zajímat o takové trendy, které jsou v souladu s naší dlouhodobou strategií a naslepo neskákat po všech, které zrovna frčí.

Vhodné nástroje

Pro práci se sociálními sítěmi můžeme využít spoustu zajímavých online aplikací, které nám mohou naši práci ulehčit. Takových nástrojů existuje velké množství. Například Google Analytics, který nám umožňuje sledovat jaké sociální sítě jsou zrovna na vzestupu a které naopak na své oblíbenosti ztrácí nebo třeba Canva, která nám nabízí intuitivní tvorbu grafických příspěvků na naše sociální sítě, a to i bez předešlých zkušeností v klasických grafických editorech.

Vytvořme spolu skvělý projekt

Kontaktujte nás