5 tipů, jak vylepšit svůj Instagram přes aplikace

Publikováno: 05.06. 2022Aplikace, je jich mnoho a pomůžou prakticky s čímkoli. Podívejte se na několik našich osobních doporučení na aplikace, které se dají perfektně využít pro vylepšení vaší prezentace na sociálních sítích.

Canva a Canva mobile

Chcete hezká stories a příspěvky, ale nejste žádný grafik? S online grafickým programem Canva máte k dispozici nesčetně funkcí a šablon a to i ve free verzi. V Canvě si můžete navrhnout příspěvek ve formátech na většinu sociálních sítí, logo, vizitky, reklamní bannery, ale dokonce i takové věci jako design na hrnek či tričko. Do designů můžete zakomponovat vlastní fotky, videa, animace a obrázky nebo využít neplacenou knihovnu přímo z nástroje. Canva nabízí i předpřipravené titulky, formáty menu a nepřeberné množství fontů. Ne všechny ale obsahují českou diakritiku. V rámci Canvy můžete i jednoduše vyrábět mockupy pro vaše příspěvky a přestože galerie mockupů propojená se Smart Mockups není zas tak široká, pro běžného uživatele naprosto vystačí. Exportovat můžete v různých formátech a na své si tak přijde skoro každý. V Premium verzi se vám pak odemyká přístup ke spoustě dalších fotek, animací, videí, šablon, nabídne vám i nové efekty jako třeba možnost odstranit z obrázku pozadí. Navíc vám přibude i možnost vytvořit firemní styl zahrnující barvy a styly písma, které pak snadno aplikujete na jakoukoli šablonu jedním kliknutím. Prémiová verze stojí v přepočtu zhruba 270,- / měsíc.

Preview

Chcete mít skvěle sladěný a naplánovaný feed na Instagramu? Preview vám nabízí možnost propojit si svůj návrh a reálný feed na Instagramu a zkoušet, jak příspěvky půjdou na profilu k sobě. Velice jednoduše pak můžete naplánované příspěvky přesouvat a prohlédnout si různé kombinace. Stejně tak můžete naplánovat i reels, stories a IG TV videa. Preview navíc obsahuje i v základní verzi zdarma funkce jako je repost, tvorba carouselu, možnost zařazení royalty free fotek z fotobanky Unsplash a sledování statistik. V neplacené verzi máte k dispozici i 12 základních filtrů a samozřejmě je zde i možnost upravit si fotku sám zahrnující základní barevnou a světelnou úpravu, ostrost, drobnou retuš a možnost malovat či psát do obrázku nebo rovnou vytvořit Meme. Naplánovat si můžete i text příspěvku a pro jednodušší používání si můžete nastavit i skupiny používaných hashtagů, které pak u dalšího příspěvku nastavíte jedním kliknutím. Preview premium nabízí pak nějaké funkce navíc jako rozřez obrázků do menších částí pro zajímavější feed, více dostupných filtrů nebo možnost spravovat více účtů.

Mřížky

Chcete si ozvláštnit feed? Zajímalo vás, jak natáhnout jednu fotku na několik příspěvků? Mřížky jsou jedním z mnoha nástrojů, který vaši fotku rozkouskuje a pomůže nasdílet ve správném pořadí. Samozřejmě Mřížky nejsou jediné, kdo tuto poměrně jednoduchou službu nabízí. Většina aplikací vám pak nabídne několik typů rozdělení k použití. Mřížky nabízí rozdělení na panoráma o 2-3 dílech nebo na mřížku na 6, 9 nebo 12 dílů. V PRO verzi aplikace přidává panorama a mřížky prostřídané mozaikovými díly se vzorem a ačkoli můžou motivy vypadat hezky, bez problémů zvládnete vše důležité jen na základní verzi.

Lightroom

Nemusíte si stahovat plnou verzi programu do počítače, aby jste vyzráli nad úpravou fotek. Lightroom - známý program na barevnou úpravu fotografií - je dostupný i jako mobilní aplikace. Narozdíl od klasických aplikací jako VSCO a další se jedná o opravdu profesionální editor fotek s možností mnohem detailnějších zásahu.

A Design Kit

Jste kreativní duše a chcete si zpestřit příspěvky fotkama s ilustrací? A Design Kit nabízí ve své základní verzi 5 typů štětců pro malování po fotkách a nesčetně barev včetně ombré přechodů, třpytivých, metalických i texturovaných. Přidat můžete i text, základní tvary a samolepky z několika kategorií jako je například: jídlo, party a další.

Vytvořme spolu skvělý projekt

Kontaktujte nás